ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ για διεξαγωγή Εκπαιδευτικής Επίσκεψης στη Θεσσαλονίκη

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

για διεξαγωγή Εκπαιδευτικής Επίσκεψης στη Θεσσαλονίκη

Το 1ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας διοργανώνει ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη στα πλαίσια των πολιτιστικών προγραμμάτων: 1. «Χορού … συνέχεια» και 2. «Στιγμές της νεότερης Ελληνικής Ιστορίας στην μεγάλη και την μικρή οθόνη» και καλεί με βάση την Εγκύκλιο 12987/Γ2/2011, τους ενδιαφερόμενους (ταξιδιωτικά και τουριστικά γραφεία), που επιθυμούν να συμμετέχουν στη διαδικασία επιλογής, να υποβάλλουν την προσφορά τους σε σφραγισμένο φάκελο μέχρι την Δευτέρα 22-01-2018, και ώρα 11:00 π.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας. Οι προσφορές θα πρέπει να γίνουν σύμφωνα με τα παρακάτω κριτήρια και απαιτήσεις:

1. Προορισμός: Θεσσαλονίκη

2. Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει τη μεταφορά των μαθητών .Το λεωφορείο θα πρέπει να είναι διαθέσιμο καθ' όλη τη διάρκεια της εκδρομής για οποιαδήποτε μεταφορά των μαθητών αποφασισθεί από τους συνοδούς καθηγητές .

3. Η μετακίνηση των συνοδών – καθηγητών (σύνολο 4) θα είναι δωρεάν.

4. Μεταφορικά μέσα: Οδική μετακίνηση με ένα (1)λεωφορείο.

5. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων: 50 μαθητές και 4 καθηγητές.

6. Πρόσθετες προδιαγραφές μέσων μετακίνησης: Το πρακτορείο θα πρέπει να διαθέτει πολυτελή κλιματιζόμενα λεωφορεία που να πληρούν τις απαιτούμενες προδιαγραφές (σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, δελτίο καταλληλότητας, ΚΤΕΟ, ζώνες ασφαλείας κλπ.), να είναι δε στην αποκλειστική διάθεση του σχολείου καθ’ όλη την διάρκεια της εκδρομής.

7. Ημερομηνία αναχώρησης - επιστροφής: Η αναχώρηση από το Σχολείο έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 31/01/2018 και ώρα 8.00 π.μ. και η επιστροφή την ίδια μέρα στις 10.00.Να υπάρχει ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης μαθητών και καθηγητών και να παραδοθεί συμβόλαιο αστικής ευθύνης του Τουριστικού Γραφείου.

8. Να αναφέρεται η τελική συνολική τιμή (συμπεριλαμβανομένων όλων των τυχόν κρατήσεων και του ΦΠΑ).

9. Μαζί με την προσφορά, κάθε τουριστικό γραφείο θα πρέπει να καταθέσει και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

10. Οι προσφορές θα ανοιχτούν παρουσία όσων ενδιαφερομένων επιθυμούν να παρευρεθούν την Δευτέρα 22-01-2018, και ώρα 11:00 π.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας. Οι προσφορές θα πρέπει να γίνουν σύμφωνα με τα παρακάτω, από την επιτροπή που συστήθηκε με βάση την Εγκύκλιο 12987/Γ2/2011, στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας.

11. Το Σχολείο διατηρεί το δικαίωμα για οποιαδήποτε περαιτέρω γραπτή διευκρίνιση όπως και το δικαίωμα ακύρωσης της εκδρομής λόγω μη συμπλήρωσης του απαιτούμενου αριθμού μαθητών ή άλλης σοβαρής αιτίας, χωρίς αποζημίωση του Τουριστικού Γραφείου.

Ο Διευθυντής της Σχολικής Μονάδας

Αλεξιάδης Σπυρίδων