Συγχαρητήριες ευχές του Διευθυντή

Τα θερμά συγχαρητήρια του διευθυντή κ. Σπ. Αλεξιάδη και των καθηγητών του σχολείου καθώςκαι το θερμό χειροκρότημα των συμμαθητών τους δέχτηκαν αμέσως μετά την πρωινήπροσευχή οι μαθητές που συμμετείχαν στον 2ο Διαγωνισμό Ορθογραφίας που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Κοζάνης για τους μαθητές της Γ΄ τάξης Γυμνασίου όλων των ημερήσιων Γυμνασίων της Π.Ε. Κοζάνης, στις 24 Φλεβάρη 2018.
Ο διευθυντής του σχολείου αρχικά συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες μαθητές, την υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Αλωπούδη Ειρήνη και την συνοδό καθηγήτρια κ. Καρατζά Καλλιόπη για την εξαιρετική παρουσία τους στον διαγωνισμό, Επειτα,έδωσε ιδιαίτερα συγχαρητήρια στους δύο μαθητές που πρώτευσαν, την Ευδοξία Ορφανίδου που πήρε το 1ο Βραβείο και τον Αχιλλέα Γρηγοριάδη που απέσπασε το 3ο Βραβείο καθώς και στην μαθήτρια Ταμπακάκου Ελλη η οποία μαζί με τους άλλους δύο συμμαθητές της προκρίθηκαν στην τελική δεκάδα η οποία θα διαγωνιστεί στον Περιφερειακό Διαγωνισμό Ορθογραφίας Δυτικής Μακεδονίας τον Απρίλιο στην Καστοριά.

Server Time: 2024-05-10 00:19:24